Anasayfa / Erzincan / 2017 İçin Muhtarlar Toplandı

2017 İçin Muhtarlar Toplandı

Erzincan merkeze bağlı muhtarlar Erzincan Üniversitesi Baş Öğretmen salonunda bir araya gelerek 2017 yılında yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgi aldı. Bunun yanında 2017 için muhtarların istek ve önderileri valilik tarafından dinlendi.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan merkez ve 8 ilçede muhtarlarla yapacağı toplantının ilkini gerçekleştirdi. Köy ve mahallelerin sorunlarını, vatandaşların istek ve şikâyetlerini tespit etmek, yapılan ve yapılacak çalışmaları değerlendirmek için muhtarlar ile bir araya gelen Vali Arslantaş, benzer toplantının 8 ilçede bizzat kendi başkanlığında gerçekleştirileceğini söyledi.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, merkeze bağlı Köy muhtarlarımız ile köylerimizin sorunlarını, dilek ve isteklerini konuşmak ve çözüme kavuşturmak amacıyla bir araya geldiklerini ifade etti. Kamu hizmetlerinin koordinesi açısından birebir görüşerek, iyisi ile kötüsü ile önceki çalışmalar da ele alınarak bahar mevsimine hazırlıklı olunacağını söyleyen Vali Arslantaş, “2017 yılı içerisinde ilimizin tamamının inşaat sahasına dönecek, her alanda önemli çalışmalar olacak. Fiziki eksiklikler giderildikten sonra insan kalitemizi artırmanın çabası içerisinde olacağız. Tarım il müdürlüğü ile birlikte tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgeleri çalışmamız olacak. Seracılık ve hayvancılık üzerine yapılacak olan besi ve sera ihtisas organize sanayi bölgesi için talepler toplanıyor. Bu konuda muhtarlarımız köyünde mahallesinde vatandaşlarımızı bilgilendirsinler” dedi

Yatırımcı Kurum ve kuruluşlarının 2017 yılında yapacakları projelerin de anlatıldığı toplantıda Özel İdare tarafından köy yollarında 56 kilometre sıcak asfalt çalışması yapıldığını, önümüzdeki sezonda 200 kilometre olarak hedeflendiğini söyleyen Sayın Valimiz, merkezde 15 köyde içme suyu ve altyapı çalışması olacağını söyledi. Özel idarenin bu yıl köyler için 40 milyon TL harcama yapacağını belirtti.

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Tümay Özgür, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun’un da katıldığı toplantıda; köy ve mahalle muhtarlarının güvenlik, eğitim, sağlık, aydınlatma ve ulaşım ile ilgili talepleri bir bir not edildi. Sorunların imkanlar ölçüsünde çözüme kavuşturması için gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Sayın Valimiz, köyde yaşayan vatandaşların yaşam kalitesinin arttırılması olduğunu ifade etti. Kırsalda yaşayan insanların doğdukları bölgede ve yerde doymaları noktasında gayret sarf edildiğini söyleyen Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, altyapıdan ulaşıma önemli yatırımlar yapıldığını vurgulayarak, göçlerin şehirlerde ciddi problemleri beraberinde getirdiğini hatırlatarak, köyde yaşayan vatandaşların yaşam kalitelerinin yükseltilmesi için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini vurguladı.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir