Anasayfa / Ekonomi / 2017 Yatırım Destekleri Anlatıldı

2017 Yatırım Destekleri Anlatıldı

2017 yılında ki yatırım ve hibeler Erzincan ticaret borsası tarafından tanıtım programı düzenledi.

Erzincan Hilton GardenInn Otel’de düzenlenen programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Yapınca, Meclis Başkanı Süleyman Yıldırım, Ticaret Borsası üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Genç Girişimciler Kurulu üyeleri, kamu kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin anısı için saygı duruşunda bulunulan ve ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu programın açılış konuşmasını yapan Erzincan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Yapınca, düzenlenen toplantının ülkemiz ve ilimiziçin hayırlı olmasını temenni etti.

Ardından konuşan Vali Arslantaş konuşmasında ülkemize yapılan menfur saldırıları kınadığını belirterek, hainlerin bu millete diz çöktüremeyeceğinin altını çizdi.
Yapılan konuşmaların ardından program akışı içerisinde yer alan Tarım ve Kırsal Kalkındırmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) önümüzdeki dönemde yapacağı hibe, destek ve teşviklerle ilgili sunumlarına geçildi.

Daha sonra tüm yatırım desteği ve hibelerinin detaylı bir şekilde Erzincan Ticaret Borsası üyelerine ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Genç Girişimciler Kurulu üyelerine aktarıldığı toplantının devamında Kuzeydoğu Kalkınma Ajansı’nın (KUDAKA)ilimizin de aralarında bulunduğu cazibe merkezi olarak ilan edilen 23 ilde, yatırımcılara proje bazında verilecek desteklere ilişkin tanıtım ve başvuru işlemleri hususunda bilgilendirme yapıldı.

Denizbank ve Ziraat Bankası’nın düşük faizli kredi ve Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) işgücü ve personel desteklerinin görüşüldüğütoplantının son oturumunda ise katılımcı üyeler için oluşturulan masalarda Ticaret Borsası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Genç Girişimciler Kurulu üyelerinin soruları uzmanlar tarafından cevaplandı.

İlgili Haber

Çiftçi Kadınlara Hijyenik Süt Sağım Dersi

Çiftçilik alanında ülkemizde kadının yeri neredeyse tam ortasında bulunuyor. Kadın çiftçilerin üretime katkılarını yükseltmek ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir