Anasayfa / Eğitim / Ahıskalı Bayanlar Kur’an Öğreniyor

Ahıskalı Bayanlar Kur’an Öğreniyor

ahiska-bayan-kuran

İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Üzümlü İlçe Müftülüğü tarafından Beşiktaşlar Kız Kur’an Kursu içerisinde bir bölüm olarak tahsis edilen sınıfta Kur’an öğrenimi ve dini bilgiler üzerine ders gören Ahıskalı bayanların kursuna bir ziyarette bulundu. Üzümlü ilçe müftüsü Adem Karadeniz’in gayretleri ile oluşturulan sınıfta Ahıskalı bayanlar Kur’an öğrenimi ve dini bilgiler konularında ders alıyorlar.

İl müftüsü ziyaret esnasında Ahıskalı hanımlara yaptığı sohbette; iman ve vatan sevgisine duyulan ihtiyaca, öneme ve duyulan özleme vurgu yaptı. Ahıskalı Hanımların, yaşadıkları çileli hayattan verdikleri örnekleri dinledi. Hanımlardan birinin; “biz çocuklarımızı vagonlarda büyüttük” demesi üzerine ziyadesiyle hüzünlenen ve gözleri yaşaran müftü; kendilerine sahabe hayatından örnekler sunarak, her türlü çileye, sıkıntılara maruz kalarak Kur’an’a, iman ve ibadet hayatına tutunmanın Allah indinde mükâfatlarının çok daha bol olacağını söyledi. Burada öğreneceğiniz Kur’ân’ı ve dini bilgileri hayatınıza tatbik edip sizlerden haber bekleyenlere de inşallah hayırlı örnekler ve umutlar olursunuz dedi.

“Her yaştaki kız ve erkek çocuklarınızı da müftülüğümüze bağlı yatılı-yatılı olmayan Kur’an Kurslarımızda okutmak istiyoruz. Sizlerden çocuklarınızı göndermenizi bekliyor ve istirham ediyoruz” diyerek kendilerine dua etti.

İlgili Haber

Özel Güvenlik’e Özel Eğitim

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan terör saldırılarındaki artış sebebi ile özellikle canlı bombaların tesbiti ve önlenmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir