Anasayfa / Erzincan / AK Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram Engelli Dostu Ödülü’nün Sahibi Oldu- Erzincan Haber

AK Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram Engelli Dostu Ödülü’nün Sahibi Oldu- Erzincan Haber

Erzincan Haber

TASSAD Spor Kulübü Amatör Sporcular ve Spor Adamları Derneği, “2. Türk Sporunun Altın Kalpleri Engelleri Sporla Aşıyor Ödül Gecesi” programı düzenledi. İhlas Haber Ajansı Spor Müdürlüğü, yaptığı haberler ile gecede ödüle layık görüldü. Gecede AK Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram ise Engelli Dostu Ödülü. sahibi oldu.
TASSAD Spor Kulübü Amatör Sporcular ve Spor Adamları Derneği ’nin düzenlediği “2. Türk Sporunun Altın Kalpleri Engelleri Sporla Aşıyor Ödül Gecesi” Ankara Palas ’taki görkemli törenle gerçekleştirildi. Gecede pek çok engelli sporcu ve sivil toplum kuruluşu üyesi bir araya geldi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve birçok milletvekili gönderdikleri telgraflarla geceye katılan isimlere selamlarını iletti.
Düzenlenen ödül töreni öncesinde konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, “2002 ’den bu yana AK Parti iktidarı döneminde Türkiye ’de her alanda bir dönüşümü yaşamaktayız. Ekonomiden tutun altyapıya, ticari alana, ulaştırmaya, çeşitli sektörlerde hemen her alada, eğitim alanında, sağlık alanında, özgürlükler alanında çok önemli değişiklikleri, dönüşümleri hep birlikte gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.
Engelli vatandaşların engellerini ortadan kaldırmak için birçok girişimin yapıldığını ifade eden Ceylan, “Engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri de hep birlikte yıktık. Elbette yeterli olmaya bilir eksikler yine olabilir. Ama bu süreç içinde çok önemli bir adım atıldığını zannediyorum” ifadelerini kullandı
“Engelli kardeşlerimizin memurluk ve diğer istihdam alanlarında 2002 öncesinden bu güne çok ciddi bir artış olmuştur” diyen AK Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, “2005 yılında engelli yasası ile beraber ve daha sonra yapılan uluslararası anlaşmalar ve anayasa değişiklikleri ile engelli kardeşlerimize pozitif haklar tanıyan yasal düzenlemeler ile birlikte engellilerimiz hak etikleri noktaya gelmiştir. Engelli kardeşlerimizin memurluk ve diğer istihdam alanlarında 2002 öncesinden bu güne çok ciddi bir artış olmuştur. Daha önce 5 bin civarında olan engelli istihdam sayısı bu dönemde daha da artacaktır. Zamanında birilerinin ’Engelliden öğretmen mi olur ’ dediği dönemde bizlerin medarı iftiharı Cumhurbaşkanımızın ’bal gibi de olur ’ demesiyle engellilerin özgüveni gelmiştir” diye konuştu. AK Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram Engelli Dostu Ödülü ’nü aldı.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir