Anasayfa / Ekonomi / Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Başvuruları Yıl Sonuna Kadar Uzatıldı

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Başvuruları Yıl Sonuna Kadar Uzatıldı

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Nedir?
Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından oluşturulan çiftçilerin kayıt altına alındığı tarımsal veri tabanıdır. Sistem çiftçilerin buraya istenen belgeleri beyan ettikten sonra sisteme kayıt olması ile çalışmaktadır. Burada ana amaç yetiştirilen ve üretilen tarımsal ürünlerin tüm ülke çapında takip edilerek tarım politikasının oluşturulmasına yardımcı olmaktır.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, 2016 üretim yılına ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları 31 Aralık’a kadar uzatıldı. Bakanlığın “Çiftçi Kayıt Sistemi̇ Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” 15.11.2016 Tarih ve 29889 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, 30 Haziran 2016’da sona eren bu yıla ilişkin ÇKS başvuru süresi, 31.12.2016’ya kadar uzatıldı. Yıl içerisinde başvuru tarihini kaçıran çiftçilerin belirtilen tarihi kadar İl Müdürlüklerine başvurarak müracaat etmeleri gerekmektedir. Tüm çiftçilerimize önemle duyurulur.

İlgili Haber

Çiftçi Kadınlara Hijyenik Süt Sağım Dersi

Çiftçilik alanında ülkemizde kadının yeri neredeyse tam ortasında bulunuyor. Kadın çiftçilerin üretime katkılarını yükseltmek ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir