Anasayfa / Ekonomi / Çocuk İstismarı Konferansı Düzenlendi

Çocuk İstismarı Konferansı Düzenlendi

Erzincan Üniversitesinde “Çocuk İhmal ve İstismarı” konulu konferans düzenlendi. Son zamanlarda toplumumuzda sıklıkla rastlanan ihmal ve istismarı gündeme getirerek bu sorunlar hakkında bilgi verildi.

Eğitim Fakültesi Mavi Salonda gerçekleşen ve sunumunu Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hayrunnisa Özdemir’in yaptığı konferansa öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Program, kulüp öğrencilerin hazırlamış olduğu skeç ile başlayarak  Doç. Dr. Hayrunisa Özdemir’in sunumu ile devam etti. Doç. Dr. Özdemir, ilk olarak Türk Hukukunda çocuğa bakış açlarını değerlendirerek, çocuk hukuku ve çocuk haklarının önemi ve korunması  hakkında bilgiler verdi. Son günlerde sıkça dile gelen çocuk gelinler ve çocuk istismarı konularına da değinen Doç. Dr. Özdemir, Türk hukukunda çocuğun evlenmesinin nasıl olması gerektiği konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Daha sonra soru cevap şeklinde devam eden programda öğrenciler, hazırlamış oldukları gösteri ile “çocuk istismarı konusunda bilinçlenmek ve daha duyarlı bir toplum olmak adına” çağrıda bulundu. Program sonunda katılımlarından dolayı Doç. Dr. Hayrunnisa Özdemir’e  Bir Çocuk Bir Nesil Kulübü akademik danışmanı Yrd.Doç.Dr. Müge Yurtsever Kılıçgün tarafından çiçek takdim edildi.

İlgili Haber

Çiftçi Kadınlara Hijyenik Süt Sağım Dersi

Çiftçilik alanında ülkemizde kadının yeri neredeyse tam ortasında bulunuyor. Kadın çiftçilerin üretime katkılarını yükseltmek ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir