Anasayfa / Eğitim / Dokuma, Tablo ve Bakır İşlemeciliği Yeni Dönem Kursları Açıldı

Dokuma, Tablo ve Bakır İşlemeciliği Yeni Dönem Kursları Açıldı

Erzincan-Bakır-Dokuma

Erzincan Belediyesi ve İş-Kur tarafından meslek edindirmek, istihdam oluşturmak ve ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla açılan Dokuma, Tablo ve Bakır İşlemeciliği yeni dönem kursları açıldı.

Çarşı mahallesinde bulunan Erzincan Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezin’de uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara özellikle bayan hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösteriyor.

24 Şubat Çarşamba günü Erzincan Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezini ziyaret eden Başkan Başsoy Tablo Kursu Eğitmeni Orhan Mazlum’dan bilgi alarak kursiyerlerle sohbet etti.

Daha sonra bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Hemşehrilerimizin sosyalleşmesi ve meslek edinmesi bizler için önemli. Yetenekleri doğrultusunda yapmak istedikleri işler için fırsat alanları oluşturuyoruz. Özellikle unutulmaya yüz tutmuş tarihi el sanatlarımızdan olan Erzincan Bakır İşleme sanatının yeniden canlanması adına Erzincan Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. 2015 yılında başlayan kurslarımıza gösterilen yoğun ilgi bizleri çok memnun ediyor. Bu kurslardan faydalanan bazı kursiyerlerimiz aldıkları eğitim sayesinde meslek edinerek özel sektörde çalışıyorlar.  Yeni dönem kursiyerlerimizin de buradan öğrendikleri meslekler sayesinde ev ekonomilerine de katkı sağlayacaklarına inanıyorum. Ben bu kursların açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haber

Erzincan da okullara kar tatili

Doğuanadolu’da yoğun olarak etkisini gösteren kar yağışı, 26-12-2016 sabahı itibari ile Erzincanda da etkisini gösterdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir