Anasayfa / Eğitim / Dünya Ormancılık Gününde Öğrenciler Fidan Dikti

Dünya Ormancılık Gününde Öğrenciler Fidan Dikti

erzincan-dunya-ormancilik-gunu

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri, kapsamında Vali Süleyman Kahraman, yılın ilk fidanın dikti. Hava Şehitliği karşısında Atatürk Kent Ormanı’nda düzenlenen fidan dikim etkinliğine Vali Kahraman ile birlikte Erzincan Belediye Başkan Vekili Gökhan Ulutaş, Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, Orman İşletme Müdürü Halil Yazıcı, çok sayıda kurum müdürü ve öğrenciler katıldı.

Törende ilk olarak konuşan Orman İşletme Müdürü Halil Yazıcı, yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgi verdi.

Ardından konuşan Vali Kahraman, geleceğimizin emanet edeceğimiz genç beyinlerin gelişmesi için temiz havaya, suya ve çevreye ihtiyaç olduğunu belirterek, “Gelin hep birlikte fidan dikelim, ormanlarımızı koruyalım’’ dedi. Konuşmasını devam ettiren Kahraman; “Öncelikle emperyalist güçlere karşı mücadele ederek, bağımsızlığımızın ve istiklalimizin ilk kıvılcımlarının atıldığı bu toprakların değerini çok iyi bilmeliyiz. Tarihi, doğası ile var olan güzel yurdumuzu her alanda geliştirmek ve çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmak hepimizin temel görevi olmalıdır. Bu görev bilinciyle millet olarak çok çalışmak ve üretmek zorundayız. O zaman atalarımıza ve gelecek nesillerimize karşı görevimizi de yerine getirmiş oluruz. Yaşadığımız dünyada maalesef orman varlığında azalma devam etmektedir. Oysa ormanlar sadece bizim değil tüm insanlığın ortak mirasıdır. Orman; Tüm canlıların su şebekesi, sellerin ve taşkınların bekçisi, yeraltı sularının da kaynağı, Sağlıkçılar için ilaç hammadde kaynağı, Yaban hayvanlarının barınağı, İçinde yaşayan insanların işi ve aşı, Oksijen ve karbonun dostu, kirli havanın düşmanı, yolların süsü, gürültünün perdesidir. Bu anlamda, ormanlarımıza bir gün değil; tüm yıl ağaç dikerek ve de bu ağaçları korumak tüm insanlığın ortak görevi olmalıdır. Bugün burada fidanları toprakla buluşturarak bu görevimizin sadece bir halkasını tamamlıyoruz. Daha yeşil bir Erzincan ‘da yaşamak dileğiyle,  Ormanlarımızı koruyup gözeten tüm vatandaşlarımıza selâm ve sevgilerimi sunuyorum.” Dedi.

İlgili Haber

Erzincan da okullara kar tatili

Doğuanadolu’da yoğun olarak etkisini gösteren kar yağışı, 26-12-2016 sabahı itibari ile Erzincanda da etkisini gösterdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir