Anasayfa / Erzincan / Erzincan Bakırı Evine Dönüyor” projesinin açılışı yapıldı

Erzincan Bakırı Evine Dönüyor” projesinin açılışı yapıldı

Erzincan-bakırı-evine-dönüyor
Erzincan-bakırı-evine-dönüyor

Erzincan Valiliği Mahalli İdareler Birliği tarafından yürütülen ve Erzincan Valiliği AB, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezimizin ortak olduğu ”Erzincan Bakırı Evine Dönüyor” adlı projenin açılışı yapıldı.

Vali Süleyman Kahraman, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Erzincan Valiliği Mahalli İdareler Birliği tarafından yürütülen ve Erzincan Valiliği AB, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezinin ortaklığında, Erzincan Üniversitesi Başöğretmen Salonunda ”Erzincan Bakırı Evine Dönüyor” adlı projenin açılışını yaptılar.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından desteklenen projenin açılışının ardından yapılan çalışmalarla ilgili olarak incelemelerde bulunan Vali Kahraman, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve KUDAKA Yönetim Kurulu üyeleri, salonda açılan sergileri gezdiler. Tarihi bakır tabak ve kazanlarla birlikte çeşitli ev eşyalarının da bulunduğu sergi KUDAKA Yönetim Kurulundan ve katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Yaptıkları el işlemeli bakırlarla hem meslek öğrenen, hem de Erzincan Bakırını yeniden canlandıran kursiyerlere başarılar dileyen Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, emeği geçenlere teşekkür etti.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir