Anasayfa / Erzincan / Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Üzümlü’de yapılan yatırımları inceledi,Erzincan Haber

Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Üzümlü’de yapılan yatırımları inceledi,Erzincan Haber

Karakelle beraberindeki Erzincan Belediye Başkan Vekili Ertan Buyruk, AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, Merkez İlçe Başkanı Tuna Güneş, İlçe Başkanı Selami Karatepe ve belediye meclis üyeleriyle Üzümlü Belediyesine gelerek Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ’dan yapımı süren ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi aldı.
Yapılan görüşmenin ardından Milletvekili Karakelle ve beraberindekiler, önce Dereboğazı mevkisinde Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenip, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen “Üzümlü KÖS Göleti Projesi” alanında, daha sonra da doğalgaz çalışmaları ile birlikte diğer yürütülen çalışmaları da yerinde incelediler.

Karakelle, yaptığı açıklamada, Üzümlü ’de çok güzel çalışmalara imza atıldığını belirterek şunları kaydetti:
“Sulama sıkıntısını ortadan kaldırmak için geçen yıl yapımına başlanılan Üzümlü KÖS Göleti Projesi ’de sona gelindiğini gördük. Bu proje ile Üzümlü Dereboğazı mevkiinde sulama HES ’in kuyruk suyunun düzenli olarak depolanıp sulama suyu ihtiyacına göre tarım arazilerine su dağıtımı yapılacak. Böylece Üzümlü tarımında yaşanan sulama suyu sorunu ortadan kalkacak. Üzümlü için bir diğer önemli bir proje olan Doğalgaz projesinde de kazı çalışmaları başladı. İnşallah yatırım projesine göre Üzümlü ’de her ev doğalgaz kullanımına başlayacak. Bunların yanında kum eleme tesislerinin yeniden çalışmaya başlaması, 80 tonluk yeni kantarın kurulması, dutluk projesi gibi belediyemizin sürdürdüğü diğer projelerde var. Ben bu projeleri gerçekleştiren Belediye Başkanımız Ahmet Sazlı ve ekibini tebrik ediyorum. İnşallah bu özverili çalışmaları devam edecek ve Üzümlü daha da gelişecek.” 

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir