Anasayfa / Erzincan / Erzincan Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı

Erzincan Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı

Erzincan Şehitini Uğurladı
Erzincan Şehitini Uğurladı

17 Şubat 2016 Çarşamba günü, Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit düşen hemşerimiz Astsubay Uğur Fetih Özdemir dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

17 Şubat 2016 Çarşamba günü, Ankara’da Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit düşen Astsubay Uğur Fetih Özdemir’in naaşı ilimiz Terzibaba Camiinde kılınan cenaze namazının ardından tekbirler ve eşliğinde top arabasına konularak tören yürüyüşü eşliğinde taşındı. Top arabasından sonra cenaze aracına konulan şehidimiz selam ve dua ile Garnizon Şehitliğine defnedildi.

Terzibaba Camiinde kılınan cenaze namazında; Vali Süleyman Kahraman, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Erzincan AK Parti Milletvekili Sebahattin Karakelle, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Erzincan Belediye Başkan Vekili Hüseyin Karakoç, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, kamu kurum, kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, askeri erkân ile şehidin yakınları ve binlerce vatandaşımız, kahraman şehidimizi ebediyete uğurladı.

Vali Kahraman ve 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, cenaze töreninin ardından şehidimizin tabutuna sarılı Türk Bayrağını ailesine teslim etti. Vali , Astsubay Uğur Fetih Özdemir’e Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına ise sabır ve başsağlığı diledi.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

yorum bırak

  1. Allah sabır versin ailesine.
    Bu sıkıntılı günleride atlatırız inşallah

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir