Anasayfa / Spor / Erzincan Spor’a Anagold Sponsor Oldu

Erzincan Spor’a Anagold Sponsor Oldu

erzincan-spor-anagold-24

Erzincan’ın profesyonel ligde mücadele eden tek futbol takımı 24 Erzincanspor, yeni sezonda ekonomik darboğazdan kurtulması için önemli bir adım atıldı. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın talimatları ile Vali Ali Arslantaş başkanlığında düzenlenen törenle Erzincanspor ile Anagold arasında protokol imzalandı. 3 yıllığına 9 milyon TL karşılığında 24 Erzincanspor ’un ismi, Anagold 24 Erzincanspor olarak değiştirildi. Valilik toplantı salonunda Vali Arslantaş başkanlığında düzenlenen imza törenine Milletvekilleri Sebahattin Karakelle, Serkan Bayram, Anagold 24 Erzincanspor Kulüp Başkanı Ahmet Tanoğlu, Anagold Madencilik Dış İlişkiler Müdürü Melik Zafer Yıldız ile Anagold 24 Erzincanspor yöneticileri katıldı.
Burada ilk olarak açıklamada bulunan Vali Arslantaş, Anagold 24 Erzincanspor isminin her iki tarafa hayırlı olması temennisinde bulunarak, 2016-2017 futbol sezonunda Anagold 24 Erzincanspor’a başarılar diledi. Konuşmasını sürdüren Vali; “Maddi anlamda çekilen sıkıntılara nasıl bir çözüm bulabiliriz dedik, sayın vekillerimizle, Anagold firması ile görüşmeler yaptık. Bu görüşmelerimizin tamamı Sayın Başbakanımızın riyasetinde bilgisi dahilinde yapıldı. Geldiğimiz noktada kulübümüzün ismi Anagold 24 Erzincanspor olarak değiştirildi. İsim hakkı karşılığında Anagold firması 3 yıl için toplamda 9 Milyon TL ödeme yapacak. 2016 yılı için Ağustos ayında 1 milyon, Eylül ayında 750 bin TL, Ekim ayında 750 bin TL, Aralık ayında 250 bin TL, ardından 250 bin TL ödenerek ödeme tamamlanacak. Geriye kalan kalan 2017 ve 2018 yıllarında da 250 bin TL olarak düzenli olarak ödemeleri yapılacak. Erzincan’ın sporuna katkılarından dolayı Anagold Firmamıza teşekkür ediyoruz. Erzincan’ımız 17 bin 500 lisanslı sporcu ile nüfusa göre Türkiye’de ikinci sırada. Bu kadar sporcu sayısı fazla olan ilimize böyle bir sponsor yakışır, kendilerine tekrar teşekkür ediyoruz” dedi
Ardından konuşan Anagold Madencilik Dış İlişkiler Müdürü Melik Zafer Yıldız, “Anagold olarak Erzincan’ın sosyal ve kültürel alanda gelişmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Spor da bu alanda çok önemli. Erzincanspor ’un bir tarihi var, inşallah bu destekler ile daha iyi yerlere geleceklerine inanıyoruz. Mutluyuz gururluyuz” dedi.
Son olarak söz alan Anagold 24 Erzincanspor Kulüp Başkanı Ahmet Tanoğlu, “Anagold firmamıza Erzincanlılar adına Erzincanspor olarak teşekkür ediyoruz. İnşallah bizler de bu destekler sayesinde bir üst lige çıkmanın hesabını yapacağız. Sayın Başbakanımız talimatı da bu yönde. Hedefimiz en kısa sürede süper ligde olmak. Bunun için de var gücümüzle mücadele edeceği” dedi
Konuşmaların ardından taraflar arasında protokol imzalanarak Anagold 24 Erzincanspor isminin yazılı olduğu forma ile toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

İlgili Haber

ERZİNCANLİ SPORCULAR LISELER DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN MALTAYA GİTİLER

Malta nın Grza şehrinde 29 Mart 3 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacak Dünya liseler Badmintonda Şampiyonasında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir