Anasayfa / Erzincan / Erzincan Terzibaba Camii Kandilde Tıklım Tıklım Doldu, Erzincan Haber

Erzincan Terzibaba Camii Kandilde Tıklım Tıklım Doldu, Erzincan Haber

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed ’in (SAV) göğe yükseldiği gece olan Miraç Kandili nedeniyle camiler doldu taştı.
Miraç Kandil ’inde vatandaşlar Erzincan Terzibaba Camii ’ne akın ederek geceyi namaz ve duayla eda etti. Vali Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve çok sayıda protokol mensubu Erzincan Terzibaba Camii ’nde ki Miraç Kandili Özel Programına katıldı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ’ın Vaazı verdiği gecede ilahi dinletileri ile Kur ’an Tilaveti ve Mevlid-i Şeriflerin okundu.
Binlerce kişinin akın ettiği Terzibaba Camii ’ne sığmayan vatandaşlar, cami avlusunda saf tuttu. Her kandilde olduğu gibi Erzincanlıların buluşma noktası Terzibaba Camii oldu. Camiye gelen binlerce Müslüman, Miraç Kandil ’ini namaz ve duayla eda ettikten sonra Vali Süleyman Kahraman, Erzincan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği getirilen sütleri vatandaşlara ikram etti. Aynı zamanda Erzincan Belediyesi tarafından namaz öncesi ve sonrası vatandaşlara kandil simidi ikram edildi.
Vatandaşların bu mübarek gecesini tebrik eden Vali Kahraman ve protokol mensupları, bir çok vatandaş ile görüşerek, bu gecede ülkemizin birlik ve beraberliği için bol bol dua etmelerini istedi.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir