Anasayfa / Eğitim / Erzincan Üniversitesi TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Arasında Protokol İmzalandı

Erzincan Üniversitesi TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Arasında Protokol İmzalandı

erzincan-universitesi-tobb

Erzincan Üniversitesi ve TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında “Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu” eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversite Rektörlük Makamında gerçekleştirilen imza törenine Üniversite Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Uğur Mutlu katıldı. Anlaşmanın Erzincan’da eğitimin niteliğini artıracağını ifade eden Üniversite Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, anlaşma kapsamında tam yıl süreli staj uygulaması hazırlık ve yetiştirme kurslarının düzenlenmesi başta olmak üzere birçok çalışmanın hayata geçirileceğini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ise anlaşmanın taraflara hayırlı olması temennisinde bulunarak anlaşmanın hayata geçirilmesi ile öğrencilerin başarı seviyesinin yükseleceğini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından taraflar anlaşma metnini imzaladı.

Üniversitemiz ve TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında yapılan anlaşma kapsamında; öğretmen adaylarının tam yıl süreli staj görmesi, üniversitemiz son sınıf öğrencilerinin gönüllülük esasına göre etüt programı ve yetiştirme kursları düzenlemesi, zümre toplantılarının etkin kılınması, ortaöğretim öğrencilerine kariyer planlaması desteği verilmesi, üniversitemiz öğretim elemanlarının TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde ders vermesi ve öğretmenlerin üniversitedeki derslere dinleyici olarak katılımının sağlanması başta olmak üzere eğitimin niteliğini artıracak birçok amaç hedefleniyor.

İlgili Haber

Erzincan da okullara kar tatili

Doğuanadolu’da yoğun olarak etkisini gösteren kar yağışı, 26-12-2016 sabahı itibari ile Erzincanda da etkisini gösterdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir