Anasayfa / Erzincan / Erzincan’a Yeni Ki Bahar Geldi

Erzincan’a Yeni Ki Bahar Geldi

Türkülere konu olmuş “Yeşil Erzincan” deyimi baharın da gelmesi ve belediye ekiplerinin özverili çalışmaları ile gerçekleşmeye başladı. Daha yeşil bir Erzincan için çalışmalarına hızla devam eden Erzincan Belediyesi, yıl içerisinde şehir genelinde öncelikle ana arterler olmak üzere tüm kavşak ile refüjlerde yeşil alan, otomatik sulama, çiçek dikimi ve ağaçlandırma çalışması gerçekleştiriyor.

Gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Baharın gelmesiyle çalışmalara hız verdik. Bütün refüj ve yeşil alanlarda ağaç ve çiçek dikimi çalışması gerçekleştiriyoruz. Yeni sezonla birlikte yeni ağaç cinslerini de şehrimizle buluşturuyoruz. Binali Yıldırım bulvarında yaklaşık 200 Gürgen, Üniversite kavşağından şehrimizin girişine kadar olan alana 650 ve havalimanı yolu üzerinde bulunan refüjde 400’e yakın Ihlamur , 75. Yıl Bulvarında 100 yakın gürgen ağacı toprakla buluşturdu. Ayrıca şehir genelinde bulunan kavşak refüj ve kaldırımlara 90.000 menekşe 80.000 de karanfil toprakla buluşturuldu. Bu alanlarda otomatik sulama çalışmalarını da gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.” Dedi.

İlgili Haber

Turizm Haftasında Yöresel Yemek Yarışması Yapıldı

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve beraberindeki protokol mensupları, 15-22 Nisan 2017 Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir