Anasayfa / Erzincan / Erzincan’da Feci Kazada Ağır Yaralı Sürücü Uzun Süre Farkedilmedi, Erzincan Haber

Erzincan’da Feci Kazada Ağır Yaralı Sürücü Uzun Süre Farkedilmedi, Erzincan Haber

Erzincan Haber
 
Erzincan’da motosiklet sürücüsü, arıza nedeniyle reflektör konulması gibi hiçbir önlem alınmadan yol ortasına bırakılan sebze yüklü kamyona arkadan çarptı. Motosiklet sürücüsünün ağır yaralandığı kaza, motorun kamyon kasasına sıkışarak devrilmemesi ve yaralının iç kısımda kalması nedeniyle uzun süre sonra fark edildi.
Alınan bilgiye göre, Ali Divarci (26) yönetimindeki plakasız motosiklet, Erzincan-Erzurum karayolu Üzümlü ilçesi Avcılar köyü mevkisinde arıza nedeniyle yolda kalan ve şoförü tarafından, reflektör gibi herhangi bir uyarıcı konulmadan terk edilen 07 SEN 45 plakalı sebze yüklü kamyona arkadan çarptı.
Motosikletin ön tekerinin kamyon kasasının altına sıkışarak dengede durduğu kaza, Divarci’nin, motosikletinden görünmeyecek şekilde iç kısma düşmesi nedeniyle uzun süre diğer araç sürücülerince fark edilemedi. 
– Hayati tehlikesi sürüyor
Kaza ve yaralı motosiklet sürücüsü ancak “yol ortasında arıza yapmış kamyon bulunduğu” yönünde yapılan ihbar üzerine trafik polisi ekiplerinin olay yerine gelmesiyle ortaya çıktı. Ağır yaralı olarak saatlerce bekleyen Divarci, ambulansla Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan motosiklet sürücüsünün hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.
Öte yandan arızalanan aracı için sanayiye tamirci bulmaya gittiği öğrenilen kamyon şoförü Tezer E. (47), geri geldiğinde gördüğü manzara karşısında şoke oldu.
İfadesi alınmak üzere jandarma komutanlığına götürülen sürücü, uyarı işareti koymayı aceleden unuttuğunu söyledi.
Kaza nedeniyle yaklaşık 4 saat kontrollü olarak ulaşımın sağlandığı Erzincan-Erzurum karayolunun ilgili kesiminde kesiminde trafik, kamyon kasasının altına sıkışan motosikletin çıkarılması ve arızalı kamyonun çekilmesinin ardından normale döndü.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir