Anasayfa / Erzincan / Erzincanın Tercan İlçesindeki Öğrencilerden Nusaybin’deki Askerlere Moral Mektubu- Erzincan Haber

Erzincanın Tercan İlçesindeki Öğrencilerden Nusaybin’deki Askerlere Moral Mektubu- Erzincan Haber

Erzincan ’ın Tercan İlçesindeki Mehmet Kutsi Beğdeş İlkokulu öğrencileri, Güneydoğu ’da terörle mücadele eden güvenlik güçleri için mektuplar yazarak ailelerine hazırlattıkları yöresel yemekleri gönderdiler.
Mehmet Kutsi Beğdeş İlkokulu öğrencileri, Okul Müdürü Kadir Aydın öncülüğünde özel yazdıkları mektuplarını ve yiyeceklerin bulunduğu kolileri güvenlik güçlerine ulaştırılması için Tercan Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Hasan Ceylan ve Merkez Karakol Komutanı Başçavuş Murat Çelik ’e teslim ettiler.
Bölük komutanı Yüzbaşı Hasan Ceylanın Makam odasında karşılanan öğrencilere, dondurma, meyve suyu, kurabiye ve çeşitli ikramlarda bulunuldu Daha sonra öğrencilere Jandarma Bölük Komutanlığı ’na bağlı araçlar tanıtılarak komutanlık içi gezdirildi. Okul Müdürü Kadir Aydın öğrencilerin hazırladıkları sürprizle duygulandıklarını belirterek, “Minik öğrencilerimizin milliyetçi düşünceleri bizleri fazlasıyla onurlandırdı. Okulumuz adına Güneydoğu ’da terörle mücadele eden silahlı kuvvetlerimizin yüzlerinde oluşacak bir tebessüm, bizi ve öğrencilerimizi fazlasıyla mutlu edecektir. Bu anlamda hazırlamış olduğumuz mektuplar ve hediye kolilerini Nusaybin ’deki Mehmetçiklerimize göndermek üzere bizden teslim alan ve öğrencilerimize güzel bir gün yaşatan Tercan İlçe Jandarma bölük Komutanlığ ’ına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Öğrenciler de verdikleri mesajda, “Bizler Tercan Mehmet Kutsi Beğdeş İlkokulu öğrencileri olarak, Güneydoğu ’daki güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu, onları unutmadığımız bütün kalbimizle söylüyoruz. Allah onlara yardım etsin” dediler.
Karakol komutanı Yüzbaşı Hasan Ceylan ise, “Bu vatan, bu ülke içerisinde huzurlu, güvenli yaşamamız için canla başla mücadelemizi sürdüreceğiz. Sizlerin de böyle bir düşünce içerisinde olup arkadaşlarımızın yanında olduğunu bilmek bizlere onur ve kıvanç vermiştir. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ailelerinize de selamlarımı iletin derslerinizde başarılar diliyorum. Ne mutlu ki bize, sizin gibi bir Türk gençliğine sahibiz” diye konuştu.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir