Anasayfa / Erzincan / FETÖ Kurumlarına Valilik Tarafından El Konuldu

FETÖ Kurumlarına Valilik Tarafından El Konuldu

Erzincan-Valiligi1469449775

Erzincanda FETÖ/PYD operasyonları dahilinde Erzincan Valiliği tarafından bir basın açıklaması daha yapıldı. Açıklamada:

23.07.2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. maddesine istinaden İlimizde FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantılı olduğu tespit edilen ve 22.07.2016 tarihinde Bakanlık emri ile kapatılan ve 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Ek-II listesinde 8. sırada ismi bulunan Özel Otlukbeli Eğitim Kurumları Hacı Ali AKIN Anadolu Lisesi, 37. sırada ismi bulunan Özel Otlukbeli İlkokulu ve 400. sırada ismi bulunan Özel Otlukbeli Ortaokuluna ait taşınır, taşınmaz ve müştemilatlarına 23.07.2016 tarihinde el konulmuştur. Ancak 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek-II sayılı listesinde bu okullara ek olarak 594. sırada ismi geçen Özel Otlukbeli Fen Lisesinin 11.09.2014 tarih ve 3871523 sayılı Bakanlık Oluru ile kapatıldığı, tüm demirbaşlarının aynı taşınmaz üzerinde eğitim veren Özel Otlukbeli Eğitim Kurumları Hacı Ali AKIN Anadolu Lisesine devredildiği anlaşılmıştır. Taşınırların devredildiği bu okulun ise 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereğince, yukarıda da ifade edildiği üzere 23.07.2016 tarihinde tüm taşınır, taşınmaz ve müştemilatlarına el konulmuş olup, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hazineye devir işlemleri tamamlanmıştır.

İlimizde FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantılı olduğu tespit edilen ve kapatılmak üzere daha önce Valiliğimizce Erzincan Başsavcılığına bildirilen 3 derneğin isminin, 667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin ek III. sayılı cetvelinde 88. sırada bulunan Erzincan Girişimci İş Adamları ve Sanayiciler Derneği460. sırada bulunan Özel Otlukbeli Eğitim Kurumları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, 461. sırada bulunan Hanımeli Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin bulunduğu görülmüş olup, bu derneklere ait taşınırlar ile her türlü mal varlığı, alacak ve hakları, belge ve evrakların tespiti çalışmaları Valiliğimiz tarafından oluşturulan komisyon marifetiyle yapılmış ve hazineye devir işlemleri tamamlanmıştır.

İlimizde FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantılı olduğu tespit edilen ve kapatılmak üzere daha önce Valiliğimizce Erzincan Başsavcılığına bildirilen Osman Fevzi Efendi Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı isminin, 667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin ek III. sayılı cetvelinde 68. sırada bulunduğu görülmüş olup, bu Vâkıfa ait taşınırlar ile her türlü mal varlığı, alacak ve hakları, belge ve evrakların tespiti çalışmaları Vakıflar Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılmış olup, İlimiz Merkez ve İlçelerinde yapılan çalışmalar tamamlanmış, tespit edilen taşınmazların Vakıflar Genel Müdürlüğü adına tescili yapılmıştır.

667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 5. sayılı listede bulunan Cihan Sendikalar Konfederasyonu Erzincan İl Temsilciliği, Ufuk Enerji Sen Erzincan İl Temsilciliği, Ufuk Bayındır Sen Erzincan İl Temsilciliği, Aktif Eğitim Sen Erzincan İl Temsilciliği, Ufuk Büro Sen Erzincan İl Temsilciliği ile ilgili işlem tamamlanmıştır.

23.07.2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. maddesine istinaden Valiliğimizce yapılan çalışma sonrası, Ayrıca Valiliğimizce yürütülen çalışmalar sonucunda, 22/07/2016 tarihinde Valiliğimiz onayı ile Özel Seniha Hanım Yüksek Öğrenci Kız Yurdu ile Özel Dr. Fuzuli Seçer Orta Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu kapatılmıştır. Her iki yurda ait taşınır, taşınmazları ve müştemilatları Valiliğimizce kurulan komisyon marifeti ile tespit edilmiş, kayıt altına alınmış ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine yerinde teslim edilmiştir.

Kapatılan bu kurumlara ait gerekli güvenlik tedbirleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü görevlendirilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

denildi.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir