Anasayfa / Eğitim / Hafızlara İcazetleri Verildi

Hafızlara İcazetleri Verildi

5 Şubat günü Terzibaba Camiinde ikindi namazına müteakiben yapılan kur’an ziyafetinin takibinde, diyanet İşleri Başkanlığı Erzincan İl Müftülüğü Recep Demir ve Karaağaç Erkek Kur’an Kurslarından mezun olan 62 Kur’an hafızı icazetlerini aldı.

Terzibaba Cami’inde düzenlenen Kur’an ziyafeti programında 62 hafıza icazetleri teslim edildi.

Gerçekleştirilen programa Erzincan Valimiz Sayın Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, cami imamları, Kur’an kursları eğitimcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Erzincan da Kur’an bayramı yaşandığını belirtti.

Daha sonra Cübbe ve Sarıklarını giyen 62 hafız, katılımcıların tekbirleri ile kürsü alanına gelerek, kısa surelerden okudular.

Ardından Erzincan Valimiz Sayın Ali Arslantaş ve Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, mezun hafızları başarılarından ötürü tebrik ederek, icazet belgelerini teslim ettiler.

Mezuniyet belgelerinin yanı sıra Erzincan Belediyesi tarafından 62 hafıza bisiklet, hayırsever iş adamları tarafından ise çeşitli hediyeler takdim edildi.

İlgili Haber

Erzincan Üniversitesi Öğrencilerinden Başarılı Bir Proje Daha

Erzincan Üniversitesi öğrencileri anlamlı ve başarılı bir projeye daha imza attı. İktisadi ve İdari Bilimler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir