Anasayfa / Erzincan / Hafızlık Yarışmasında Bölge Birincisi Erzincandan

Hafızlık Yarışmasında Bölge Birincisi Erzincandan

hafizlik-bolge-yarismasi-erzincan

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle din görevlileri arasında yapılan Hafızlık Bölge Yarışması Erzurum İlinde gerçekleştirildi.

Erzurum ili Ulu Camisinde gerçekleştirilen Hafızlık Bölge Yarışmasında Recep Demir Erkek Kur’an Kursu Öğreticilerinden Hafız Hulki Karapınar, bölge birincisi oldu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ve Erzurum il müftü vekili Celal Büyük’ ün açılış konuşmasıyla devam eden Hafızlık Bölge Yarışmasında Kur’an bülbülleri birbiri ile yarıştı. Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Zafer Güneş’in yarışmaya ilişkin kural ve puanlamalar hakkındaki bilgilendirmesinin ardından Erzincan, Erzurum, Artvin, Ardahan, Gümüşhane, Kars, Bayburt, Ağrı illerinden katılan hafızlar arasında illerinde birinci olanlar Erzurum’da Bölge birinciliği için yarıştılar.

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği yarışmada ilimizden Recep Demir Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Hulki Karapınar birinciliği elde ederken, Gümüşhane ilinden Resul Sağır ikinci, Kars ilinden Faysal Alp ise üçüncülüğü elde etti. Yarışma sonunda dereceye giren yarışmacılara ve diğer katılımcıların tümüne Erzurum İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı görevlilerinde çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yarışmacılar, 20 Temmuz 2016 tarihinde Çarşamba günü Afyonkarahisar’da Türkiye Finali için yarışacaklar.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir