Anasayfa / Eğitim / Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

isbirligi-toplantisi-yapildi-2

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Esentepe Sosyal Tesislerinde kurumların katılımı ile gerçekleştirildi.
21.05.2010 tarihli ve 27587 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. Maddesi gereğince; İlimizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan “ İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı” 29 Şubat 2016 Pazartesi günü saat 10:30’da Esentepe Sosyal Tesislerinde yapıldı.
Toplantı, Vali Yardımcısı Fatih KAYA’nın başkanlığında Esentepe Sosyal Tesislerinde, 3.Ordu Komutanlığı, Erzincan Belediyesi, Cumhuriyet Başsavcılığı, Erzincan Üniversitesi, İl Özel İdareden birer temsilci, Kurum Müdürleri, Oda Başkanları ve Sendika temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.
Toplantı Vali Yardımcısı Fatih KAYA’nın açılış konuşması ile başladı. Yaygın eğitimde her kesimin desteğinin önemine dikkat çeken KAYA, kurum ve kuruluşlara yaygın eğitime vermiş oldukları destek ve katılımları için teşekkür etti.
2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Döneminde ilimiz genelinde Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan Genel Kurslar, Mesleki Kurslar, Okuma Yazma Kursları, il genelinde açılan kurslar, “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında ve ortaöğretim mezunlarına yönelik açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında bilgiler verildi.
Toplantı, işbirliği yapılan kurumların temsilcilerinin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için Yaygın Eğitim Faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerileri, dilek ve temennilerinin gündeme alınmasının ardından sona erdi.

İlgili Haber

Erzincan da okullara kar tatili

Doğuanadolu’da yoğun olarak etkisini gösteren kar yağışı, 26-12-2016 sabahı itibari ile Erzincanda da etkisini gösterdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir