Anasayfa / Spor / Her Mahalleye Spor Kompleksi

Her Mahalleye Spor Kompleksi

her-mahalleye-spor-kompleksi

Erzincan Belediyesi, Erzincan Valiliği işbirliğiyle her mahalleye bir spor kompleksi inşa etmeyi planlıyor.
Çocuklarımıza ve gençlerimize daha kaliteli ve tehlike arz etmeyen alanlar oluşturmak için çalışmalara başlayan Erzincan Belediyesi bu güne kadar Ekşisu Mesire alanı, Mimar Sinan mahallesi ve Ergenekon mahallesinde çalışmalarını tamamladı.
19 Ekim Çarşamba günü Ergenekon mahallesinde bulunan spor kompleksinde incelemelerde bulunan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy burada spor yapan çocuklarla bir süre sohbet etti.
Ardından bir açıklama yapan Başkan Başsoy “Valiliğimiz ile birlikte kent genelinde spor kompleksleri kuruyoruz. Şimdilik Ekşisu Mesire alanı, Mimar Sinan mahallesi ve Ergenekon mahallesinde yapımını gerçekleştirdik. Mahalle aralarında gerçekleştirdiğimiz bu tesisler sayesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenli bu ortamlarda spor yapabilecekler. Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak için spora yönlendiriyoruz. Umuyorum ki bu çalışmaların sonunda, uzun vadede şehrimizden başarılı sporcular yetişecek.” Dedi.
Konuşmasında bu alanların korunmasının ve temiz tutulmasının hemşehrilerimizin görevi olduğunu belirten Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy; onlardan tek isteğimiz bu alanları korunması ve temiz tutulması.

İlgili Haber

ERZİNCANLİ SPORCULAR LISELER DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN MALTAYA GİTİLER

Malta nın Grza şehrinde 29 Mart 3 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacak Dünya liseler Badmintonda Şampiyonasında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir