Anasayfa / Erzincan / İstiklal Marşının Kabulünün 95. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Töreni Yapıldı

İstiklal Marşının Kabulünün 95. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Töreni Yapıldı

Erzincan-istiklal-mehmet-akif

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 95. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda program düzenlendi.

Düzenlenen programa Vali Süleyman Kahraman, il protokolü, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Mehmet Akif Ersoy’un kısa hayat kronolojisi slayt gösterisi ile seyircilere sunuldu. Ardından Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri İstiklal Marşı’nın yazılış öyküsünü, hazırlamış oldukları piyes ile canlandırdı. Anaokulu öğrencileri tarafından İstiklal Marşı’nın okunduğu ve büyük bir beğeni ile izlenen programda son olarak ise “İstiklal Marşı” oratoryosu seslendirildi. Daha sonra ödül törenine geçildi. Vali Kahraman, “Bayrak, İstiklal Marşı ve Mehmet Akif” temalı ilkokullarda resim, ortaokullarda şiir, liselerde kompozisyon yarışmaların da ve İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek, başarılarının devamını diledi.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir