Anasayfa / Eğitim / Kemaliye’ye Öğrenci Yurdu Temeli Atıldı

Kemaliye’ye Öğrenci Yurdu Temeli Atıldı

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’ın Kemaliye İlçesinde İş adamı Hacı Ali akın tarafından yaptırılacak olana öğrenci yurdunun temel atma törenine katıldı.

Erzincan’ın Kemaliye İlçesinde 184 kişilik öğrenci yurdunun temeli Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu ve İş adamı Hacı Ali akın tarafından atıldı. İş adamı Hacı Ali akın tarafından yaptırılacak olan yurdun inşası tamamlandıktan sonra kullanımı Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğünde olacak. Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde düzenlenen temel atma törene Vali Arslantaş, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu, Kemaliye kaymakamı Mustafa İlhan, Kemaliye Belediyesi Başkanı Mustafa Haznedar, iş adamı Hacı Ali Akın, kamu kurum müdürleri, öğrenciler ve katılımcılar katıldı.

Düzenlenen törende ilk olarak konuşan Kemaliye Belediye Başkanı Mustafa Haznedaroğlu, Kemaliye’nin turizm ve eğitim kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, temelleri atılan yurdun gerektiğinde otel olarak da kullanılabileceğini söyledi. Kemaliye kaymakamı Mustafa İlhan ise yaptığı konuşmasında; “Devlet millet dayanışması ile yapılan projelerden bir tanesi için burada bir aradayız. Bu dayanışmanın millet tarafında yer alan Hacı Ali Akın beye Kemaliye’nin her sokağında ismini görüyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Hacı Ali Akın adına konuşma yapan oğlu Şeref Akın, “Babamın bir hayali vardı. Kemaliye için elinden gelen her şeyi yapmaktı. Bulunduğumuz yer bir eski fabrikaydı, buranın hikayesini dinlerdim. Akın ailesi olarak babamdan sonradan hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Yüksek öğrenim kredi yurtlar kurumu genel Müdürü Sinan Aksu, Kemaliye’de okumanın ayrıcalığına vurgu yaptı. Aksu; “Üniversitesiler hiç bir zaman ticarethane değildir. Üniversiteler eğitim verdikleri kültürlerin devamı için ve aynı zamanda bizi biz yapan değerlerimiz var. Bu değerlerin geleceğe mutlaka aktarılması gerek” dedi.

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ise; “hacı ali beyin meyvelerini görmekten mutlu oluyorum. Yeni meyveler verecek ağaçlar, fidanlar dikmek istiyorum ve o heyecanla aramızda bulunuyor. Niçin bunu yapıyor zorlu mücadelede milletimizin başı dik olması için bu alemde figüran değil baş aktör olması için bu milletin geleceğin nesilleri sizlerin yetişmesi için bunu yaptık” dedi.

Törende yapılan konuşmaların ardından Vali Arslantaş, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu ve İş adamı Hacı Ali akın tarafından 184 kişilik yurt binasının temelleri atıldı.

İlgili Haber

Hafızlara İcazetleri Verildi

5 Şubat günü Terzibaba Camiinde ikindi namazına müteakiben yapılan kur’an ziyafetinin takibinde, diyanet İşleri Başkanlığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir