Anasayfa / Erzincan / KUDAKA 75’inci Yönetim Kurulu Erzurum’da Toplandı

KUDAKA 75’inci Yönetim Kurulu Erzurum’da Toplandı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 75. Yönetim Kurulu Toplantısı, Bayburt Valisi Yusuf Odabaş’ın başkanlığında Erzincan Valisi Sayın Süleyman Kahraman, Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet Altıparmak ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Erzurum’da gerçekleştirildi.

 Yönetim Kurulu Başkanı Bayburt Valisi  Yusuf Odabaş’ın başkanlığında Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet Altıparmak ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, ajansın mevcut çalışmaları ve planlanan faaliyetlere ilişkin olarak Yönetim Kurulu üyelerine bilgilendirmelerde bulunuldu.

Toplantının açılışında konuşan KUDAKA Yönetim Kurulu Başkanı Bayburt Valisi Yusuf Odabaş: “Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 75. toplantısını gerçekleştirmek için bugün bir aradayız. Yönetim kurulu toplantımıza katılan değerli Valilerimize, değerli Belediye Başkanlarına, İl Genel Meclisi Başkanlarına ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarına Bayburt Valisi olarak çok teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum. Sizleri Erzurum’da görmekten duyduğum mutluluğu belirtmek istiyorum. Kalkınma Ajansımız bölgemizde yerel dinamiklerin hayata geçirilmesi ve bölgenin bir bütün olarak kalkınması adına faaliyetler yürütmektedir. Bu amaçla Ajansımızın bölgemizin uluslararası alanda rekabet edebilir, daha iyi bir noktaya gelebilmesi adına birçok konuda destekleri, planlama çalışmaları ve örnek faaliyetleri var. Ben bu toplantımızın bölgemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.Bugünkü toplantımızda;  Ajansımızın 2015 yılı Bağımsız Denetim Raporunu ve Faaliyet raporunu değerlendireceğiz. Ajansımızın hazırlayacağı Kurumsal Strateji ve Yapısal İyileştirme Planı ve Sosyal Sermaye Analizi çalışmalarının içeriği ile ilgili fikir alışverişinde bulunacağız. Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı Erzurum Uygulaması kapsamında sunulan yeni projeyi değerlendireceğiz. Yürütülmekte olan projeleri gözden geçireceğiz.  2016 yılı proje teklif çağrısı başvuru süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunacağız.  Ayrıca, 2016 yılı proje teklif çağrısı kapsamında sunulan proje sayılarını da sizlerle paylaşmak isterim.Tarımsal Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında toplam 24 proje teslim edilmiş olup illere göre dağılımı şu şekildedir;

Erzurum-15,

Erzincan-4,

Bayburt-5

Üretimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında toplam 81 proje teslim edilmiş olup illere göre dağılımı şu şekildedir;

Erzurum-39,

Erzincan-32,

Bayburt-10” dedi

Dilek ve temenniler sunularak bu ayki toplantının tamamlanmasının ardından, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Bayburt Valisi Sayın Yusuf Odabaş, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, Bayburt Belediye Başkanı Sayın Mete Memiş ve KUDAKA yönetim kurulu üyeleri, Erzurum Organize Sanayi Bölgesi’nde KUDAKA desteği ile faaliyet gösteren Yardımcı Group Boru Fabrikasını ziyaret ettiler.

www.kulishaber24.com

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir