Anasayfa / Erzincan / Maliye Bakan Yardımcısı Erzincan’da Hızır Cemine Katıldı

Maliye Bakan Yardımcısı Erzincan’da Hızır Cemine Katıldı

Erzincan’da bir takım temaslarda bulunmak için gelen Maliye Bakan yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu, Erzincan Valisi Ali Arslantaş ile birlikte her yıl 3 gün süren ibadet orucunun ardından yapılan Hızır Cemi’ne katıldılar.

Erzincan merkeze bağlı Mertekli köyündeki Cemevi ve Sosyal Tesislerinde düzenlenen Hızır Cem’inde köy sakinleri, Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu’nu, Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ı ve beraberindeki kamu kurum müdürlerini Cemevinde ağırlayarak, Hızır Cemleri ile birlikte sazlar çalıp, deyişler söyleyerek, dua ettiler.

İlimize 26 kilometre uzaklıktaki Mertekli köyü sakinleri Hızır Cem’i için hazırladıkları lokmalarını kendilerini ziyaret eden Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu ve beraberindeki kamu kurum müdürleri ile paylaştılar.

Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu, Hızır Cem’in de Zakirlik hizmetini yapan Erzincan merkeze bağlı Ulalar Beldesi Cemevi dedesi Rıza Aydın ve ibadet erkânı köy sakinleri ile görüşerek, ibadetlerini kabul olmasını dilediler.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir