Anasayfa / Siyaset / Orhan Bulut Davutoğlu’nun Ziyaretini Değerlendirdi

Orhan Bulut Davutoğlu’nun Ziyaretini Değerlendirdi

orhan-bulut-akp-erzincan
orhan-bulut-akp-erzincan

AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Erzincan ziyaretini değerlendirmek üzere basın mensupları ile bir araya geldi.

Bulut açıklamasında şunlara yer verdi; ‘’ Her şeyden önce bütün medya mensuplarına teşekkür ediyorum çok büyük bir ilgi ve alaka gösterdiniz. Sizler vasıtasıyla Erzincan’daki hemşerilerimizde Sayın Başbakanımızın Erzincan ziyaretiyle ilgili gerçekten iyi bir bilgi sahibi oldular.

13 Şubat Erzincan’ın kurtuluşunun 98. Yıl dönümü bu vesileyle Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Erzincan’a teşrif ettiler. Teşrifleri saat 11 de meydana geldi daha sonra vilayet önüne geldik. Vilayette hemen Erzincanlı hemşerilerimiz toplandığı için şehitlere saygı ve kurtuluş yürüyüşü tertiplemiştik. Bu yürüyüşe katıldılar halkımızla birlikte coşkulu bir yürüyüş oldu.  Yürüyüşün ardından bu yürüyüşe katılan ellerinde Türk Bayrağı olan vatandaşlarımıza Sayın Başbakanımız hitap ettiler. Daha sonra 3. Orduya ziyarete geçtik 3. Orduda Askerlerle birlikte Sayın Başbakanımız yemek yediler. Daha sonra teşkilatımızın İl Danışma toplantısına katıldılar. Bu toplantıda Erzincan ve Türkiye ile ilgili değerlendirmeler vardı.

Erzincan’ın Ergan dağı ile ilgili yatırım talep etmiştik bununla ilgili yardımcı olacaklarını belirttiler.  Erzincan’ın sulama sorunu var pompa sulama ile sulama yapıyoruz bu anlamda sıkıntımız var bununla ilgili kısa zamanda baraj yatırımları gerçekleştirip tarımdaki damlama ve fıskiyeli sulamaya geçilmesi, belediyemizin hafif raylı sistem talebi vardı bununla ilgili sayın başbakanımız gerekenlerin yapılacağını söyledi.

Aksu deresinde içme suyu Erzincan belediyesi getirmesi noktasında bununla ilgili 170 trilyonluk bir yatırım konuşuldu bunun sözünü verdiler. Şeker fabrikası ile ilgili talebimiz vardı iletmiştik kendisine, fabrikanın kapasitesini artırmak çiftçilerimizin bu anlamda daha çok imkâna kavuşması için burasıyla ilgili yatırımlar söyledi birde Erzincan spor ile ilgili bir stat ve kapalı spor salonu sözü verdiler. Genel anlamda şunu söyledi  ‘7 Haziran genel seçimlerinde geldim şunu söyledim siz 2 milletvekili çıkarın 3. Milletvekili benim işte geldim önünüzdeyim, 4. Milletvekilinizde Ulaştırma Bakanı Binali bey’ yani Erzincan’ın 2 milletvekili değil 4 milletvekili var.

Daha sonra belediye ziyaretine geçtiler. Erzincan Belediyemizi ziyaret ettik. Burada bir ilk daha gerçekleşti ilçe başkanları ve belediye başkanları, iki milletvekili toplantı yaptı Sayın Başbakanımız burada da birlik ve beraberlik için başkanlarımızın yapacağı çalışmalar konusunda bizlere tavsiyelerde bulundu. Cem evi ziyaretimiz ise o esnada gelişti. Yoksa böyle bir şey planlamamıştık. Burada sordu Başbakanımız Cumhuriyet Halk Partisinin oyu ne kadar diye 42 bin oyu olduğunu söyledik. Keşke program yapsaydık dedi istiyorsanız hemen yapabileceğimizi söyledik.  Görüşmeler yapıldı ve o akşamda Cem olduğunu söylediler. Bu programı da ilave ettik ve Sayın Başbakanımızın programına ilave program gerçekleşti. Ülke gündemine de oturdu. Hatta kanallarda Türkiye de Yılın olayıdır denildi buda güzel bir program oldu. Daha sonra Üzümlüye hareket ettik Üzümlüde Ahıska Türklerine ziyarette bulunuldu.  Üzümlüde 2 bine yakın vatandaşımız Başbakanımızı coşkuyla karşıladı. Oradan da Cem evine geçtik. Daha sonra şehit ailelerini ziyaret ettik.  Sonra sizler vasıtasıyla havaalanında Türkiye geneline bir hitapta bulundular Sayın Başbakanımızın yanında Bakanımız Binali Bey ve diğer bakanımız Yalçı bey ile birlikte Türkiye geneline seslendiler ve Türkiye’de ki olayları değerlendirdiler. Dolu dolu bir programdı. Giderken de çok memnun kaldıklarını söylediler. İyi bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadık. Erzincanlı hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.”

İlgili Haber

Serkan Bayram HDP’ye Demokrasi Dersi Verdi

Erzincan Haber– Ak Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde Ak Parti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir