Anasayfa / Siyaset / Referandum Bu Pazar

Referandum Bu Pazar

Anayasa değişikliği için referandum bu pazar günü yapılacak. Yapılacak olan referandum için Erzincan Valiliği yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada:

“Erzincan Valiliği olarak görev ve amacımız, ilimizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan, vatandaşlarımızın iradesinin adil, şeffaf ve hür bir şekilde yapılan seçimler yoluyla sandıklara yansımasını ve seçimlerin demokratik bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır.

Vatandaşlarımızın en temel demokratik hakları olan oy verme haklarını, sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanmalarını temin etmek, seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşmesi, seçimlerde halkın iradesinin hür bir şekilde sandığa yansıması için Valiliğimizce gerekli her türlü tedbir alınmıştır.

Alınan tüm önlemlere rağmen vatandaşlarımız herhangi bir olumsuzluk veya baskı, tehdit ve benzeri suç unsuru içerir faaliyet gördüklerinde Valiliğimiz bünyesinde kurulmuş bulunan Valilik Kriz Masasının (0446) 214 21 75- 214 66 48 no’lu telefonlarını arayabilecekleri gibi, İl Jandarma Komutanlığı Kriz Masası (0446) 226 09 35, Emniyet Müdürlüğü Kriz Masası (0446) 224 03 84 no’lu telefonlarını, ayrıca Jandarma bölgesinde 156 Polis bölgesinde de 155 no’lu telefon numaralarını arayarak her türlü ihbar ve şikâyetlerini iletebileceklerdir.” Denildi.

İlgili Haber

Sebahattin Karakelle: 28 Şubat Demokrasinin Kara Günüdür

Erzincan Haber – Ak Parti Erzincan Milletvekili Sabahattin Karakelle “19 yıl önce Türk demokrasisini üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir