Anasayfa / Siyaset / Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram :Dünya kadınlar gününde analar artık ağlamasın .

Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram :Dünya kadınlar gününde analar artık ağlamasın .

Erzincan Haber – Kadın anamız ve varlık sebebimiz olarak çok büyük bir değer ifade  eden kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyoruz.

Nüfusumuzun yarısını temsil eden kadınlarımızın merhamet, nezaket, estetik ve sevgi eli dünyaya daha bir güzellik ve yaşanırlılık katmaktadır.

Hayatımıza bu kadar güzel hasletleri katan kadınlarımız haklarına önem vermeyen, onlara ayrımcılık uygulamayan rejimler demokratik  rejim olduklarını iddia edemezler.

Zira bir toplum da kadına verilen değer, gösterilen saygı hak ve sorumluluklar o toplumun çağdaşlık ve gelişmişlik düzeyini belirler.

Kadın eli değmiş, kadın ruhuyla zenginleşmiş, şefkatle sarmalanmış, bir dünya  elbette ki savaşla, kanla, gözyaşıyla kararan bu günlerden  çok daha güzel yarınlar vaat etmektedir.

Bizim öyle bir ecdadımız var ki, kadınlarımızı hayatın her alanında müstesna bir yere koymuştur.  Öyle ki, örf adet ve geleneklerimizde Hakanların yanındaki en yüce makamın hatunlara verilmesi, onların hayatımızdaki önemin en güzel ifadesidir.

Peygamber efendimizin kız çocuklarıyla ilgili uygulamaları, dinimizin kadınlarımıza ve analarımıza verdiği değer en güzel ifadedir. Yine yüce dinimiz  en üstün mü’minin hanımına, en iyi, en lütufkar davranan, güzel ahlaklı kimse olduğunu bildirmesi, kadınlara verilmesi gereken önem ve değerin bir göstergesidir.

Kadına karşı ayrımcılık, ırkçılıktan daha kötü, daha tehlikeli ilkel bir anlayıştır.

Böyle bir anlayış kesinlikle kabul edilemez!

Kadın ve aile her zaman güçlü olacak ki toplumsal dokumuzu, millet adına vasfımızı  muhafaza edelim.

Şanlı tarihimizdeki zaferler ve kurduğumuz medeniyetlerin hamurunda kadın eli vardır. Bu nedenle kadınlarımızın merhamet, nezaket, estetik ve sevgi eli, dünyaya daha çok değmeli ki, dünyamız yaşanır olmaktan çıkmasın.

Günümüzde yaşanan terör olaylarında ve dünyanın çeşitli yerlerinde, özellikle Ortadoğu’da, Suriye’de ve Filistin’de evlatları katledilen anaların acısını paylaşırken, yapılan katliamlara dur diyemeyen insanlık, büyük bir vebal altındadır. Ortadoğu coğrafyasında yaşayan anaların gözyaşlarının dinmesi, gerekenin yapılması konusunda bütün dünya devletlerine çağrı yapıyor ve uyarıyoruz:

Akan kan dursun .Dünya kadınlar gününde analar artık ağlamasın .

Bu düşüncelerle Türk ve dünya kadınlarına sağlık ve mutluluklar dolu bir hayat diliyoruz.

 

www.kulishaber24.com

İlgili Haber

Sebahattin Karakelle: 28 Şubat Demokrasinin Kara Günüdür

Erzincan Haber – Ak Parti Erzincan Milletvekili Sabahattin Karakelle “19 yıl önce Türk demokrasisini üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir