Anasayfa / Kültür & Sanat / ŞEHİR TİYATROLARI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

ŞEHİR TİYATROLARI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

14196

Bu yılın ilk oyunun Şubat ayı sonunda sergileyecek olan Şehir Tiyatroları, 40 kişilik ekiple çalışmalarını sürdürüyor. “Kurtuluş 1918” isimli oyun Ahmet Dumlu’ nun Belgelerle Ermeni Katliamı kitabından esinlenerek hazırlanmıştır.

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Sanata ve sanatçıya değer veren yönetim anlayışıyla kültürel ve sosyal aktivitelere önem veriyoruz. Bu anlamda, gençlerimize ve çocuklarımıza tiyatroyu sevdirmek, kendilerini doğru ifade edebilme ve sosyal ilişkiler kurmalarına yardımcı olacak ücretsiz tiyatro kursları veriyoruz. Kurs alan öğrencilerimizin içinden mutlaka büyük sanatçılar da yetişecektir. Belediyemiz çatısı altında her yıl birkaç oyun sahneleyeceğiz” dedi.

Yönetmen Oğuz Alparslan ise sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve ekibine çok teşekkür etti.

İlgili Haber

Ankara Tanıtım Günleri için Esnaf Biraraya Geldi

Erzincan Valiliği koordinasyonunda; Erzincan Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile 17-21 Kasım 2016 tarihleri …

yorum bırak

  1. Oğuz bey sayesinde Erzincan şehir tiyatrolarına kavuşmuş oldu. çalışmalarının ve başarılarının devamını dilerim sayın hocamın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir