Anasayfa / Erzincan / İlçeler / Tercanlı Şehit Son Yolculuğuna Uğurlandı

Tercanlı Şehit Son Yolculuğuna Uğurlandı

Erzincan-tercan-şehit

Erzurum’da vatani görevini yapan Erzincanlı Er Ferhat Ersecen, görev yaptığı Ordu Evinde başına çatıdan buz düşmesi sonucu kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaklaşık bir hafta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybederek şehit olan Ferhat Ersecen için Erzincan’ın Tercan ilçesinde askeri tören düzenlendi.

Şehit Ferhat Ersecen’in naaşı Tercan Cemevinde kılınan cenaze namazının ardından cenaze aracına konulan şehidimiz selam ve dua ile defnedilmek üzere Tercan’ın Beğendik Köyü’ne uğurlandı. Tercan’da düzenlenen Cenaze Törenine; Vali Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 3. Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Ekrem Çağlar, bölgedeki ilçe kaymakamları bazı kamu kurum, kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, askeri erkân ile şehidin yakınları ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Vali Kahraman, Köyde düzenlenen defin işlemlerinin ardından şehidimizin tabutuna sarılı Türk Bayrağını şehidimiz babası Mustafa Ersecen’e teslim etti.

İlgili Haber

Ahmet Sazlı: Amacımız Tehlikeleri Ortadan Kaldırmak

Üzümlü Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yüksekliği nedeniyle tehlikeli olan duvarlar çit tel örgü ile güvenliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir