Anasayfa / Erzincan / Tıp Bayramı Kutlandı

Tıp Bayramı Kutlandı

erzincan-14-mart-tip-bayrami

14 Mart Tıp Günü dolayısıyla Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından Başöğretmen Konferans Salonunda program düzenlendi. Programa Vali Süleyman Kahraman, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, fakülte dekanları, kurum ve kuruluş müdürleri,  öğretim elemanları, sağlık çalışanları, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Tıp Fakültesi Öğrencileri adına bir öğrenci konuşma yaptı. Ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Mesut Turan yaptığı konuşmada, 14 Mart’ın modern anlamda ülkemizde Tıp eğitiminin başladığı tarih olduğunu hatırlatarak Ülkemizde tıp mesleğini ve geleneklerini yaşatan, yaşamı boyunca öğrenmeyi ilke edinen, insana hizmet amacı taşıyan sağlık çalışanlarının insanlara daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için özveriyle çalıştığını kaydetti.  Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalkan ise konuşmasında “hekimlik mesleği zor ve o denli kutsal bir meslektir. Bu kutsal saygın ve onurlu mesleği seçen kendini insanlığa adayan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Gününü kutluyorum” dedi

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ise , “Sağlık ordusuna hizmet etmiş ve bugün aramızda olmayan bütün sağlık çalışanlarına da Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Tıp mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu belirten Rektör Çapoğlu, hekimliğe olan güvenin mesleği başarılı kıldığını söyledi.

 

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir