Anasayfa / Kültür & Sanat / Tiyatro ile Uyuşturucunun Zararları Anlatıldı

Tiyatro ile Uyuşturucunun Zararları Anlatıldı

uyusturucu-zararlari-tiyatro

Türkiye’de, uyuşturucu ile mücadele kapsamında İstanbul’dan yola çıkan Tiyatro Balans oyuncularının bir durağı Erzincan oldu. Erzincan Valiliği ve Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen tiyatro gösterisi tüm öğrencilere yönelik olarak sergilenecek. Dört gün boyunca Erzincan’da gösterimi devam edecek olan Tiyatro oyununu ilk günkü programına katılan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, öğrencilerle birlikte tiyatro gösterisini sonuna kadar izledi. Gençlerin uyuşturucu ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını hedefleyen ‘Sağlığı Seçiyorum, Harekete Geçiyorum’ projesi kapsamında, uyuşturucunun zararlarını konu alan ‘Pembe Aslında Siyahtır’ adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü. İl Müftülüğü Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda sahnelenen oyunu, yüzlerce öğrenci izledi. İstanbul Tiyatro Balans oyuncularının sahneye koyduğu, gençliğe tozpembe gösterilen uyuşturucunun verdiği zararı ve kötülükleri konu edinen oyun ilgiyle izlendi. Yönetmenliğini Yaşar Aydınlıoğlu’nun yaptığı oyunda, fakir bir genç ile zengin bir kızın uyuşturucu bataklığına nasıl sürüklendiği ve ailelerin sorumlulukları konu edildi.

Tiyatro gösterisinin sonunda sahneye çıkan Vali Arslantaş, bu proje sayesinde, öğrencilerin okula ilgilerini arttırmak, spor ve kültürel faaliyetleler sosyal aktivitelere katılımlarını daha çok sağlamak, uyuşturucunun zararları konusunda ailelerin daha da bilinçlendirilmesini sağlamak olduğunu vurguladı. Konuşmasında öğrencilere önemli mesajlar veren Vali Arslantaş, ‘‘sizlere tavsiyem çevrenizde bu durumda bulunan arkadaşlarınıza yardımcı olmanız. Eğer okul çevrenizde uyuşturucu madde ile bağlantılı kişiler gördüğünüzde hemen öğretmen veya okul idaresini bilgilendirin’’ dedi.

İlgili Haber

Ankara Tanıtım Günleri için Esnaf Biraraya Geldi

Erzincan Valiliği koordinasyonunda; Erzincan Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile 17-21 Kasım 2016 tarihleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir