Anasayfa / Erzincan / Vali Süleyman Kahraman Öğrenciler ile Sahur Yaptı

Vali Süleyman Kahraman Öğrenciler ile Sahur Yaptı

vali-kahraman-veda-kuran-kursu

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman veda ziyaretlerine devam ediyor. En son Recep Demir Erkek Yatılı Kur’an kursunda sahur programına katılan Süleyman Kahraman Kur’an kursu öğrencileriyle, il mütfüsü Yavuz Karabayır ve beraberindeki müftü yardımcıları ve daire başkanları ile vedalaştı.

Valiler Kararnamesi ile Merkez Valiliği’ne atanan Vali Süleyman Kahraman, düzenlenen programla, müftülük çalışanları ve kurs öğretici-öğrencileri ile buluştuğu programda il müftüsü Yavuz Karabayır ve öğrencilerle kısa bir sohbet etti.

Vali Süleyman Kahraman programda öğrencilere hitap ederek yaptığı konuşmada öğrencilere başarılar dileyerek, “Her imkân bir imtihandır. Her makam bir imtihandır. Mevki ve makamlar Allah rızasında ve milletin gönlündedir. Koltuğu doldurmak demek Allah’ın rızasını kazanmak ve halkın gönlünü fethetmektir. Her zaman büyüklerimizi örnek alacağız. Örnek olacağız. Allah hepinizin yolunu açık eylesin. Ramazanınız mübarek olsun.”dedi.

Sohbetin ardından sabah namazını öğrencilerle birlikte kıldı. Programda İl Müftüsü Yavuz Karabayır öğrenciler adına Vali Kahraman’a bakır tepsi üzerine işlenmiş Esmâu’l Hüsnâ plaketi hediye etti. Vali Süleyman Kahraman, program sonunda öğrencilerden helallik isteyerek, kendilerine başarılar dilerken öğrenciler de Vali kahraman ile birlikte geçirmiş oldukları vakitten ötürü kendilerine teşekkür ederek duâ ettiler.

İlgili Haber

Terzibaba Külliyesinin Temeli Atıldı

Terzibaba Derneği ve Erzincan Belediyesi tarafından yapılacak olan Terzibaba külliyesinin temel atma töreni yoğun bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir